недеља, 28. март 2010.

Drina ubjedljivo slavila u derbiju 16. kola

Fudbaleri Drine iz Zvornika zasluženo su osvojili sva tri boda u duelu sa Sutjeskom, pošto su na svom terenu s 3:0 savladali jesenjeg prvaka, koji je tek u 90. minutu uputio prvi udarac ka golu. Drina do prednosti dolazi u 36. minutu, poslije dobre akcije veznog reda. Lopta je stigla do Novakovića, koji je loptom u prazan prostor odlično uposlio Krezovića, a ovaj se našao sam pred Babovićem i hladnokrvno plasirao loptu u mrežu gostiju. U 46. minutu domaći su povećali prednost. Ninić je prošao po desnoj strani, a zatim uposlio Novakovića, koji s deset metara pogađa.

Deset minuta kasnije viđen je i najljepši detalj na meču. Novaković je primio loptu na nekih 30 metara od protivničkog gola, i poslije odlične akcije koja je prevarila golmana gostiju poslao loptu u mrežu.

Od 70. minuta domaći su igrali sa igračem manje, pošto je zbog dva žuta kartona, oba zbog prigovora, isključen Ivan Ninić.

Strijelci: 1:0 Krezović (36), 2:0 Novaković (46), 3:0 Novaković (56)
stadion: Drine, gledalaca: 800,
sudija: Joco Radić (Šamac) 7, pomoćnici: Predrag Jevtić (Doboj) i Stojan Stefanović (Modriča), delegat: Nikola Dakić (Novi Grad), ž
uti kartoni: Vukašinović, N. Lazarević, Ninić (Drina), Knežević (Sutjeska), Ivan Ninić (Drina, 70).

Igrač utakmice: Zoran Novaković (Drina) 8.

Drina: Maksimović -, Milošević 7 (od 79. Jevtić -), Predojević 7, Pavlović 7, Vukašinović 7,5, Kikanović 7,5, Krezović 8, Ninić 7, Lazarević 7 (od 69. Aćimović -), Novaković 8, Nikolić 7 (od 63. I. Lazarević -). Trener: Mile Milanović.

Sutjeska: Babović 5, Radović 5, Rašević 6, D. Drakul 5,5, Matović 5 (od 49. Blagojević 5,5), Dostić 5 (od 46. N. Drakul 5,5), Stevanović 5,5, Divković 5, Njeguš 5,5, Knežević 5, Muminović 5,5 (od 73. Trndović -). Trener: Darko Vojvodić.