недеља, 24. август 2014.

У Зворнику пао и други бијељински премијерлигаш (фото/видео)

Зворничка Дрина остварила је нову врло битну побједу.

Послије побједе над екипом Младости у гостима, у Зворнику је данас поражен и други бијељински премијерлигаш Радник са 1:0.

Као што је већ познато, овај сусрет је требао да се одигра јуче али је због великог невремена, праћеног пљуском, прекинут послије 45 одиграних минута због велике количине воде на терену Градског стадиона.

Али, вратимо се данашњем одиграном сусрету.

На трибинама Градског стадиона у Зворнику окупило се око 1000 гледалаца а по лијепом и сунчаном времену могли су да виде врло-добру фудбалску представу.

У односу на јучерашњу прекинуту утакмицу, када није било ништа вриједно помена, у данашњој је за само десет минута виђено чак шест солидних прилика.

Прво је у 4. минуту Рустемовић са шеснаест метара покушао волејом али лопта одлази поред гола.

Три минуте касније узбуђење пред голом Максимовића. Из слободног ударца Ћосовић погађа састав пречке и стативе гола Дрине.

Минут касније нова шанса Дрине. Филиповић асистира Васићу који са пет метара удаљености главом шаље лопту поред гола гостију.

На сличан начин прилику је пропустио и Рустемовић, који шутира лопту поред гола.

У 10. минуту Радник је могао доћи до вођства. Лопта у шеснаестерцу Дрине долази до Миловића који шутира у Максимовића а лопта се одбија до Кунића који главом шаље лопту ка голу Дрине али Ивановић избија у корнер.

Дрина је све више преузимала теренску иницјативу и пријетила голу Радника. У 22. минуту на додавање Радовића Ђерић шутира са око 25. метара али добро брани Бодирога.

Девет минута касније Дрина долази до гола. Из једног слободног ударца лопта долази до Радовића, који асистира Рустемовићу, а он са пет метара постиже гол главом.

До краја првог полувремена није било значајних прилика па се са тим резултатом отишло на одмор.

У наставку утакмице Радник је преузео теренску иницјативу, али то није знао да искористи.

У 52. минуту Лазић је са десне стране искоса шутирао поред гола домаћина а његов саиграч Миловић је у 62. минуту такође шутирао поред гола.

Минут касније слободан ударац искоса са лијеве стране изводи Филиповић а голман Бодирога крајњим напором лопту избија у корнер.

Ђерић је у 72. минуту имао лијепу шансу за Дрину али је резултат остао непромијењен.

До судијске надокнаде није било узбуђења а онда је Костић у 92. минуту имао добру прилику ипак њега блокира одбрана Радника.

Радник је у трећој минути надокнаде могао стићи до изједначења али је шут Лазића са 12-13 метара отишао преко гола.

На крају је резултат остао непромијењен.

У сриједу је на програму 5. коло а сусрет Сарајево-Дрина ће вјероватно бити одложен због обавеза Сарајева у Лиги Европе. Екипа Радника дочекује сарајевски Жељезничар.

Дрина Зворник - Радник Бијељина 1:0 (1:0)

Стријелац: 1:0-Рустемовић у 31. минуту; Стадион: Градски у Зворнику; Гледалаца: 1000; Главни судија: Милош Гиговић (Градишка) 7; Жути картони: Узелац, Кикић, Ђерић, Лазаревић (Дрина), Кунић, Остојић (Радник).

ДРИНА: Максимовић 7,5, Узелац 7, Радовић 8, Рустемовић 8, Ивановић 7,5, Филиповић 7 (од 77. минута Чоловић -), Кикић 7,5, Костић 7, Васић 7 (од 60. минута Илић 7), Лазаревић 7 (од 90. минута Ђурић -), Ђерић 8. Тренер: Драган Мићић.

РАДНИК: Бодирога 7, Мемишевић 7, Миловић 7, Кунић 7 (од 45. минута Басрак 6,5), Хасановић 7 (од 58. минута Антић 6), Ћосовић 6,5, Лазић 6,5, Вучинић 6,5 (од 88. минута Бајић 6), Остојић 7, Машић 6,5, Галешић 7. Тренер: Срђан Бајић.

Играч утакмице: Славиша Радовић (Дрина).