недеља, 3. август 2014.

Ослабљена Дрина поражена у Мостару (фото/видео)

Зворничка Дрина поразом у Мостару од екипе Вележа (1:0) започела је овогодишњу сезону, другу у Премијер лиги Босне и Херцеговине.

Зворничани су због проблема око регистрације нових играча и због повреда били лишени услуга чак седам фудбалера, ипак достојанствено су пружили отпор ривалу и уз мало среће могли су да освоје и бод.

Једини погодак на утакмици виђен је одмах на почетку другог полувремена.

Прва прилика виђена је у 19. минуту, када је из непосредне близине у добро постављеног голмана Максимовића шутирао Звонић. Мало касније у прилици се на другој страни нашао Филип Костић који је главом шутирао преко гола.

На почетку другог полувремена домаћи постижу погодак.За 1:0 погодио је Дино Хајдаровић.

Резервиста домаћих Благојевић у 67. минуту одлично шутира из слободног ударца али се истакао голман Дрине Максимовић.

У 73. минуту Малетић је упослио Хајдаровића који је шутирао преко гола. Два минута касније Дрина је могла до изједначења, али Рустемовић није искористио добар центаршут Радовића.

На крају је остало Вележ - Дрина 1:0.

Дрина у следећем колу дочекује првака БиХ екипу Зрињског.

Вележ Мостар - Дрина Зворник 1:0 (0:0)

Стријелац: 1:0 - Хајдаровић у 46. минути; Стадион: Врапчићи; Гледалаца:1000; Судија: Антонин Бандић (Груде) 7; Жути картони: Демић, Мерзић (Вележ), Лазаревић (Дрина).

ВЕЛЕЖ: Драгојевић 7, Звонић 6,5, Шкаљић 6, Шкахић 6, Зољ 6,5 Хајадаровић 7, Хебибовић 6,5 (од 77. минута Јанићијевић -), Мерзић 6, (од 36. минута Хоџић 6),Јанковић 6,5 (од 61. минута Благојевић -), Пејић 6, Малетић 6,5. Тренер: Недим Јусуфбеговић.

ДРИНА: Максимовић 6,5, Радовић 6,5, Ђерић 7, Рустемовић 6, Ивановић 6, Ђурић 6, Кикић 6,5 (од 85. минута Марковић -), Костић 6, Васић 6,5 (од 72. минута Јокић -), Лазаревић 6, Мемовић 6. Тренер: Драган Мићић.

Играч утакмице: Алдин Хајдаровић (Вележ).

(Фото: Klix.ba)