четвртак, 11. септембар 2014.

Жријеб Купа БиХ: Дрина гост Борца! (видео)

Екипа Дрине није била баш миљеник среће у жријебу за шеснаестину финала Купа БиХ.

Ривал Дрине биће бањалучки Борац а утакмица ће бити одиграна 17. септембра на Градском стадиону у Бањалуци.

Ни други представник из Зворника у Купу БиХ, Напредак из Доњег Шепка, није имао среће.

Они ће гостовати прваку БиХ мостарском Зрињском.

Према пропозицијама такмичења, у овој фази игра се само једна утакмица.

Куп РС: Дрина у осмини финала

Јуче су одигране и утакмице шеснаестине финала Купа РС.

Зворничка Дрина са измјењеним саставом била је успјешна на гостовању у Милићима истоименој екипи.

Зворничани су пред око 300 гледалаца били бољи са 3:1 (2:0) а голове су постигли Давид Милошевић у 23., Слободан Ђурић у 33. те Милош Филиповић из једанаестерца у 60. минуту. Једини гол за домаћина постигао је Далибор Пантић у 87. минуту.

Милићи су могли и до још једног гола али је шут Ђурића из једанаестерца одбранио Ерић у 65. минуту.

Милићи - Дрина Зворник 1:3 (0:2)

Стријелци: 0:1 - Милошевић у 23. минуту, 0:2 - Ђурић у 33. минуту, 0:3 - Филиповић (пенал) у 60. минуту; Стадион: Градски у Милићима; Гледалаца: 100; Главни судија: Предраг Станкић (Бијељина) 7; Жути картони: Лазаревић (Дрина).

МИЛИЋИ: Богићевић 5,5, Јоловић 6, Ћирковић 6, Симић 5,5, Савић 5 (Од 45. минута Војводић 5,5), Ђурић 5,5, Јовановић 6, Мајсторовић 6, Пантић 6, Бојанић 5,5 (Од 65. минута Млађеновић-), Кипић 5,5 (Од 55. минута Станишић 5,5).

ДРИНА: Ерић 7, Ђерић 7, Милошевић 7, Лазаревић 7, Ивановић 6,5 (Од 46. минута Ким 6,5), Ћулибрк 6,5 (Од 46. минута Јокић 6,5), Ђурић 7, Филиповић 7 (Од 63. минута Ћулум 6,5), Ли 7, Лазић 7, Марковић 6,5.