четвртак, 16. октобар 2014.

Радован Васић донио побједу Републици Српској у Београду

Млади фудбалер Дрине Радован Васић постигао је побједоносни гол у дресу Републике Српске против београдског "Телеоптика" у пријатељском сусрету у Београду.

Репрезентација РС (селекција до 23 године) тако је славила, у Спортском центру Земунело, против члана Српске лиге са 2:1.

Изабраници селектора Бранимира Тулића у других 45. минута преокренули су резултат и славили тријумф поготком у 90. минуту.

Повели су Београђани у 28. минуту када је Урош Дамњановић одлично реаговао на једно проигравање и погодио гол. Био је то резултат првог дијела иако је гостујући тим био на терену опаснији, Република Српска је промашила неколико изгледних шанси.

У наставку који је почео јаким пљуском репрезентативци Републике Српске заиграли су још ангажованије и такав приступ је донио изједначење у 55. минуту када је првотимац бањалучког Борца Александар Субић шутирао са 18 метара и погодио лијеви доњи угао голмана Ивана Бабовића.

Када се очекивало да ће утакмица бити завршена нерјешеним резултатом резервиста Радован Васић, члан Дрине, прихватио једну лопту на 18 метара шутирао, а она се од стативе одбила у мрежу.

Треба напоменути да је Дрина на овој утакмици имала још једног свог играча а ради се о Славиши Радовићу.

ФК ТЕЛЕОПТИК Београд - РЕПУБЛИКА СРПСКА (U23)  1:2 (1:0)

Стријелци: 1:0 - Дамјановић у 28. минуту; 1:1 - Субић у 55. минуту; 1:2 - Васић у 90. минуту; Спортски центар Земунело; Гледалаца: 100; Судија: Срђан Јовановић (Београд); Жути картон: Поповић (Република Српска).

ТЕЛЕОПТИК: Бабовић, Грбовић, Перишић, Главчић, Мијаиловић, Беговић, Перић, Минић, Сајичић, Дамњановић, Добријевић. Још су играли: Трнић, Станимировић, Миловановић, Варга, Вукчевић, Цвијетиновић, Доневски, Остојић, Богдановић, Босанац. Тренер: Игор Спасић.

РЕПУБЛИКА СРПСКА: Марковић, Филиповић, Радовић, Пекија, О. Петровић, Арнаутовић, Кикић, Шкорић, Милановић, Субић, Јандрић. Још су играли: Н. Петровић, Кондић, Поповић, Паштар, Максимовић, Васић, Јевтић, Глишић, Гаврић, Јефтенић. Селектор: Бранимир Тулић.