четвртак, 13. новембар 2014.

Дрина се пласирала у полуфинале Купа РС

Зворнички премијерлигаш Дрина успјешно је прескочила још једну препреку у Купу Републике Српске.

Зворничани су након бољег извођења једанаестераца били бољи у Угљевику од Рудара и пласирали се у полуфинале. Након 90 одиграних минута резултат је био 1:1.

Екипа је наступила у комбинованом саставу али се и поред тога очекивало да Рудар буде "лак залогај" за Дрину, ипак тек након пенала сазнали смо ко иде у полуфинале.

Дрина је повела у 32. минуту преко Милоша Филиповића а десет минута прије краја Рудар је изједначио. Стријелац је био резервиста Мирко Маринковић.

Након што се приступило извођењу једанаестераца побједник је проглашен тек након седме серије удараца.

Домаћи су промашили два ударца са једанаест метара а од тога један је одбранио голман Дрине Филип Ерић док је други завршио на пречки. За Дрину пенал је промашио Лазаревић а успјешни су били Рустемовић, Филиповић, Мемовић, Ивановић, Костић и Марковић.

Полуфиналне утакмице Купа РС играће се на прољеће.