субота, 25. септембар 2010.

Прва премијерлигашка побједа Дрине

ФК Дрина - ФК Леотар Требиње 2:1 (0:0)

Дрина је коначно дошла до своје прве побједе у Премијер лиги БиХ. Десило се то у 8. колу против требињског Леотара. Побједа Дрине је апсолутно заслужена, јер током цијелог меча имала је апсолутну доминацију на терену. Утакмицу је обиљежила поново киша која је непрестано падала читавих 90. минута.

Прво полувријеме обиљежено је са сијасет прилика које су направили домаћи. Највише се истицао Драган Ристић, који је имао неколико сјајних прилика, прво у 35. а онда и у 37., 38. и 39. минуту утакмице. Ипак прво полувријеме је завршено резултатом 0:0. Друго полувријеме кренуло је мало офанзивније од стране Леотара ипак нису могли ништа озбиљније направити.

И после многих атака на гол Леотара, Дрина је коначно повела. Десило се то у 60. минуту. Корнер је извео Кикановић а лопта долази до Драгана Ристића који главом шаље лопту под пречку гола гостију - 1:0. Ипак, када су многи на стадиону већ размишљали о првих три бода, Леотар је дошао до изједначења. Играо се 63. минут када је Вучинић извео слободан ударац са око 18. метара од гола Дрине. Голман Максимовић лопту одбија а на њу натрчава Мандић који доноси поравнање свом тиму - 1:1. Од тог момента Дрина поново креће у офанзиву на гол Леотара и поново виђамо исту слику као и претходних кола, бројне прилике али гола нема. Ипак када се само чекао крај утакмице, Дрина долази до побједе. Наиме, у 90. минуту аут из самог чошка, лијево од гола гостију изводи Аћимовић, шаље лопту до Немање Обрадовића који са око 20. метара евро - лоб ударцем шаље лопту у гол Леотара - 2:1. Настаје велико славље, ипак због непримјерног понашања тренер Дрине, Дарко Војводић добија црвени картон, ипак то ништа није промјенило ситуацију на терену до краја меча. У следећем колу Дрина путује у Широки Бријег на мегдан истоименој екипи док Леотар иде у госте екипи Вележа.

ДРИНА - ЛЕОТАР 2:1 (0:0)

Стријелци:
1:0 Ристић (60), 1:1 Мандић (62), 2:1 Обрадовић (90), стадион: Градски, гледалаца: 600, судија: Огњен Ваљић (Бања Лука) 6, помоћници: Зикрија Пашалић (Зеница) и Родољуб Топић (Челинац), делегат: Крунослав Џијан (Бок), жути картони: Средојевић, Нинић, Аћимовић (Дрина), Чорлија, Мандић, Маријановић (Леотар).