субота, 30. април 2011.

Широки Бријег поново бољи од Дрине (фото)

Фудбалери Дрине наставили су са поразима. У 24. колу Премијер лиге забиљежили су осми узастопни пораз, овај пут као домаћин против Широког Бријега (0:2). Пред око 200 гледалаца Широки Бријег је заслужено побједио Дрину те наставио даљу борбу за Европу док се Зворничани већ увелико спремају за наступ следеће сезоне у Првој лиги РС. Широки Бријег имао је двије сјајне прилике да би свој први погодак дали у 14. минути. На одбијену лопту у шеснаестерцу Дрине натрчао је Јуре Иванковић и послао лопту у мрежу за 0:1.

Широки Бријег је имао током читаве утакмице контролу лопте а Дрини је тек преостало да нешто својим "траљавим" акцијама покуша више учинити. Коначан резултат поставио је Дино Ћорић у 52. минути. Њега је упослио Закарић а Ћорић матира Максимовића за 2:0. Дрина следећу утакмицу поново игра као домаћин. У сриједу ривал ће јој бити Слобода из Тузле.

Дрина - Широки Бријег 0:2 (0:1)

Стријелци: 0:1 Иванковић (14), 0:2 Чорић (52). Стадион: Градски. Гледалца: 200. Судија: Семир Каплан (Столац). Жути картони: Пребирачевић (Дрина).

ДРИНА: Максимовић, Средојевић, Пребирачевић, Михајловић, Кутлачић (од 45. Митровић), Лазаревић, Ћулум, Крезовић, Ђурић (од 68. Р. Васић), Нинић, Лежајић (од 71. Ђерић). Тренер: Драган Мичић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Бандовић, Диого, Шилић, Ренато, Џидић, Сердарушић, Кожул (од 80. Марциано), Иванковић (од 66. Главина), Чорић (од 56. Љубић), Роскан, Закарић. Тренер: Блаж Слишковић.