недеља, 18. септембар 2011.

Реми у дербију Подриња

Фудбалери Дрине одиграли су нерјешено (0:0) на гостовању код екипе Подриња, у оквиру 6. кола Прве фудбалске лиге Републике Српске.

У регионалном дербију, пред око 700 гледалаца, виђена је, не баш толико занимљива, али изједначена утакмица.

Од малобројних прилика поменућемо 1  минут, када је нападач Дрине, Илић, изашао сам пред голмана Синића, али лопту шаље високо преко гола.

У 54 минуту капитен Подриња, Јусуфовић, шутира на гол Дрине са око двадесетак метара, али лопта одлази поред лијеве стативе. У 65 минуту Сајтановић је прошао с десне стране гола Дрине, али голман Максимовић одлично реагује те хвата лопту.

Нападач домаћих, Вучић, у 70 минуту могао је вјероватно рјешити ову утакмицу у корист своје екипе, када је изашао сам пред голмана Максимовића те пласирао лопту поред њега, брзо реагује одбрамбени фудбалер Дрине, Ерић, те лопту избија са гол линије у корнер. Нападач Дрине и најбољи стријелац лиге, Николић,  могао је казнити овај промашај домаћих играча у 78 минуту, када је био сам пред голманом Синићем, те га лобовао, али лопта одлази преко гола.

Главни судија на утакмици, Милош Гиговић из Градишке, подијелио је девет жутих картона, три екипи Подриња и шест екипи Дрине.

Дрина ће своју следећу утакмицу играти у сриједу, 21. септембра, у оквиру шеснаестине финала Купа РС, гдје ће гостовати екипи Вележа из Невесиња. Подриње ће, такође, гостовати у Купу РС, код екипе Пoлeта из Кравице.

Следеће суботе на програму је 7. коло Прве лиге а Дрина ће угостити имењака из Вишеграда, екипу Дрине ХЕ, док ће Подриње гостовати код екипе Слободе из Новог Града.

ФК Подриње Јања – ФК ДРИНА Зворник 0:0

Стадион: Подриња у Јањи.