понедељак, 15. август 2011.

Дрина стартовала ремијем

Промјењени и подмлађени тим Дрине одиграо је само 0:0 са екипом Слободе из Мркоњић Града. Уводни минути утакмице протекли су испитивању снага.

Прва шанса вриједна помена десила се у 7 минуту пред голом гостију. Радован Васић шутирао је са лијеве стране искоса. Но  непрецизно и лопта одлази преко пречке.  Прву прилику гости су имали у 27 минуту. Послије гужве у шеснаестерцу лопта се одбила до гостујућих играча али они из изгледне прилике шутирају право у голмана Дрине Максимовића.

У 27 минути Александар Николић добро пролази по десној страни, центрира, лопта долази до једног фудбалер Дрине који траљаво шутира право у гостујућег голмана. Сљедећу прилику играчи Дрине стварају у 33 минуту. Са неких 17-18 метара играчи Дрине шутирају у десни угао гостујућег голмана који крајњим напором лопту избија у корнер.

У 55 минуту гоистујући играч упућује наизглед безопасан шут са лијеве стране али лопта пропада под пречку. Међутим данас сигурни Максимовић избија је у корнер. У 60 минуту Дрина добро пролази по десној страни и у шеснаестерцу гостију налази се Радован Васић кији се успио ослободити свог чувара и шутирати само преко пречке.

Већ у сљедећој акцији, тј. 62 минути, Николић одлично шутира са преко 25 минута и голман гостију на једвите јаде избија лопту у корнер. Најбољу прилику на утаклмици имали су гости у 70 минуту. Послије лоше интервенције одбране Дрине лопта долази до гостујућег нападача који се спетљао и из 100% прилике шутира изнад пречке.

До краја уткмице није се дешавало ништа вриједно помена. У фер и коректној утакмици судија Предраг Јевтић из Приједора који је добро водио утакмицу пођелио је само два жута картона: по један на обе стране.

ДРИНА Зворник - СЛОБОДА Мркоњић Град 0:0

Стадион: Дрине у Зворнику.
Гледалаца: 300.
Судија: Предраг Јефтић (Добој) 7.
Жути картони: Ђурић (Дрина, Зворник), Радоја (Слобода, Мркоњић Град).
Играч утакмице: Горан Максимовић (Дрина, Зворник) 7.

ДРИНA (ЗВОРНИК): Максимовић 7, A. Ивановић 5,5, В. Ивановић 6, Здравковић 6, Ерић 5,5, Симић 6, Рустемовић 5,5, Ђурић 5,5, Р. Васић 6 (од 80. минута A. Васић -), Васиљевић 5,5 (од 71. минута Илић -), Николић 6. Тренер: Драган Мићић.

СЛОБОДA (МРКОЊИЋ ГРAД): Илић 7, Милетић 6, Сладојевић 5,5, Кулаш 6, Вујичић 6, Кременовић 6, Радоја 5,5, Инђић 6 (од 73. минута Вуклишевић -), Стијепић 6 (од 80. минута Михаљевић -), Тадић 5,5 (од 86. минута Ћулум) Димитријевић 5,5. Тренер: Зоран Драгишић.