среда, 17. септембар 2014.

Дрина елиминисана након пенала (видео)

Бањалучки Борац пласирао се у осмину финала Купа Босне и Херцеговине након што је избацио зворничку Дрину после бољег извођења једанаестераца - 3:2.

Након 90. минута игре резултат је гласио 0:0 а обје екипе наступиле су са нешто измјењеним саставима.

У 5. минуту утакмице тренер домаћих је био принуђен да направи прву измјену због повреде Радиновића а умјесто њега ушао је Кременовић.

Прве прилике на утакмици пропустили су гости када су Илић и Филиповић шутирали право у голмана Ружића.

Прву озбиљнију прилику за Борац пропушта Стокић. Он је шутирао са неких 16-17 метара али ништа озбиљније по гол Дрине.

У 37. минуту Филиповић је пропустио најбољу прилику за Дрину. Он је прошао сам по лијевој страни шутирао са неких десетак метара а лопта одлази поред гола.

Домаћи су у другом полувремену имали више од игре али се до 65. минута чекало на веће узбуђење.

Жижовић је упутио незгодан центаршут у шеснаестерац Дрине а Илић додирује лопту главом те умало постиже аутогол.

У 69. минуту Стокић је имао двије прилике од којих прву зауставља Максимовић док друга завршава високо преко гола.

До краја утакмице малобројни гледаоци нису имали шта значајније да виде па је утакмица завршена резултатом 0:0 након чега се приступило извођењу једанаестераца.

Успјешнији су били домаћини који су од четири покушаја искористили три док је Дрина три пута промашила а у два наврата погодила гол Борца.

ФК Борац Бања Лука - ФК Дрина Зворник 0:0 (након пенала 3:2)

Стадион: Градски у Бањалуци; Гледалаца: 400; Главни судија: Милош Гиговић (Градишка); Жути картони: Предраговић, Стокић, Малбашић, Субић, Савановић (Борац), Филиповић, Лазаревић (Дрина); Једанаестерци: 0:1 - Лазаревић, 1:1 - Стокић, Филиповић (Дрина) промашио, 2:1 - Савановић, Чоловић (Дрина) промашио, Малбашић (Борац) промашио, 2:2 - Узелац, 3:2 - Предраговић, Ивановић (Дрина) промашио.

БОРАЦ: Ружић, Јовичић (од 46. минуте Жижовић), Рунић, Ђајић, Субић, Радиновић (од 5. минуте Кременовић), Савић, Малбашић, Предраговић, Јовић (од 68. минуте Савановић), Стокић.

ДРИНА: Максимковић, Узелац, Милошевић (од 87. минуте Јокић), Ђурић (од 61. минуте Ли), Филиповић, Васић (од 73. минуте Ивановић), Лазаревић, Мемовић, Илић, Чоловић, Ђерић.