четвртак, 9. октобар 2014.

Дрина преко пенала до четвртфинала

Зворничка Дрина остварила је пласман у четвртфинале Купа РС пошто је након бољег извођења једанаестераца била боља од Сутјеске у Фочи.

Након 90. одиграних минута резултат је био 1:1 а Зворничани су са 4:2 били бољи након извођења пенала.

Гости су повели преко Његуша у 13. минуту а изједначио је Илић у 23. минуту.

Што се тиче извођења једанаестераца, сигурни са бијеле тачке били су Божовић, Ковач (Сутјеска), Рустемовић, Ђурић, Илић, Марковић (Дрина). Дракул и Стојановић (Сутјеска) нису успјели да савладају данас сјајног голмана Ерића.

ФК Сутјеска Фоча - ФК Дрина Зворник 1:1 (1:1) (након пенала 2:4)

Стријелци: 1:0 - Његуш у 13. минуту, 1:1 - Илић у 23. минуту; Стадион: Градски у Фочи; Гледалаца: 100; Главни судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево); Жути картони: Божовић, Ивановић (Сутјеска), Васић (Дрина).

СУТЈЕСКА: Милановић, Гутић, Р. Радовић, Божовић, Б. Радовић (од 46. минута Вукадиновић), Његуш (од 58. минута Р. Дракул), Ковач, Ивановић, Даниловић (од 75. минута Малиш), Пљеваљчић, Стојановић. Тренер: Миљан Радановић.

ДРИНА: Ерић, Радовић, Рустемовић, Ивановић, Ђурић, Костић (од 79. минута Милошевић), Васић, Мамовић, Илић, Ли (од 46. минута Марковић), Ђерић (од 65. минута Лазић). Тренер: Драган Мићић.